Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора Недела од Великиот пост)

1054

На 24 март, 2019 година, во Втората недела од Великиот пост, посветена на Светиот Григориј Палама, кога се празнува споменот на светиот Софрониј Ерусалимски, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Втора Недела од Великиот пост)
Next articleАкатист кон Пресвета Богородица и Мало повечерие во црквата Свети Илија во Футскреј