Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора Недела од Великиот пост)

883

На 24 март, 2019 година, во Втората недела од Великиот пост, посветена на Светиот Григориј Палама, кога се празнува споменот на светиот Софрониј Ерусалимски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора Недела од Великиот пост)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Втора Недела од Великиот пост)