Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј

1187

На 12 февруари, 2019 година, кога се празнува споменот на светите три светители: Василиј Велики, Григориј Богослов и Јован Златоуст, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам