Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (37 Недела по Педесетница)

1011

На 10 февруари, 2019 година, во 37-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобните Ефрем и Исак Сирин, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (37 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (37 Недела по Педесетница)