Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Петковден)

960

На 28 Октомври, 2019 година, кога се празнува сппоменот на преподобната Параскева Епиватска, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Петковден)
Next articleСвета Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Петковден)