Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Томина недела)

779

На 5 мај, 2019 година, во Втората недела по Велигден – Томина, кога се празнува споменот на преподобниот Теодор Сикеот и светиот маченик Леонид, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleПресвета Богородица – Живоносен извор, Вечерна и Молебен канон кон Богородица во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Томина недела)