Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Втора Недела од Великиот пост)

791

На 24 март, 2019 година, во Втората недела од Великиот пост, посветена на Светиот Григориј Палама, кога се празнува споменот на светиот Софрониј Ерусалимски, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Втора Недела од Великиот пост)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора Недела од Великиот пост)