Света Литургија во црквата Свети Димитриј Солунски во Спринваел (Месопусна недела)

854

На 3 март, 2019 година, во Месопусната недела, кога се празнува споменот на светиот Лав Римски и светиот Флавијан Цариградски, во црквата Свети Димитриј Солунски во Спринваел, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Месопусна недела)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Месопусна недела)