Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Тодорова сабота)

949

На 16 март, 2019 година, во првата сабота од Великиот пост, кога се празнува споменот на светиот маченик Теодор Тирон, светите маченици Евтропиј, Кленоник и Василиск, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше Света Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Тодорова сабота)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Тодорова сабота)