Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк

7493

На 3 јули 2020 година, кога се празнува споменот на Преподобниот Наум Охриски,во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт