Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (26-та Недела по Педесетница)

548

На 15 декември, 2019 година, во 26-тата Недела по педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Авакум и светата маченичка Миропија, во црквата Света Петка во Мил Парк, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литругија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (26-та Недела по Педесетница)