Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (16-та Недела по Педесетница)

973

На 6 Октомври, 2019 година, во 16-тата Недела по Педесетница, кога се празнува соборот на Македонските светители и Зачнувањето на Свети Јован Крстител, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (16-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (16-та Недела по Педесетница)