Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1010

На 30 јануари, 2019 година, кога се празнува споменот на преподобниот Антониј Велики, преподобниот Теодосиј Велики и светиот маченик Ѓорѓи Јанински, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleМолитвено одбележан споменот на Свети Гаврил Лесновски и Свети Прохор Пчински во манастирот во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон