Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела по Рождество Христово)

1071

На 12 Јануари, 2020 г., во Неделата по Раѓањето Христово – Божик, кога се празнува споменот на Светиот Гаврил Велички Чудотворец, светата маченичка Анисија и светата Теодора, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела по Рождество Христово)
Next articleБогојавление во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам