Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (11-та Недела по Педесетница)

959

На 01 Септември 2019 година, во 11-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Теофан Македонски и светиот Андреј Стратилат, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (11-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (11-та Недела по Педесетница)