Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Прва Недела по Педесетница)

836

На 23 Јуни, 2019 година, во Првата Недела по Педесетница (на Сите Свети), кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Тимотеј Пруски и светиот маченик Александар, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Прва Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Прва Недела по Педесетница)