Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Спасовден)

813

На 6 јуни, 2019 година, на празникот Вознесение Господово (Спасовден), во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спасовден)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Спасовден)