Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела пред Божик)

740

На 6 Јануари, 2019 година, во Неделата пред Божик, на Предпразненството на Раѓањето Христово, кога се празнува и споменот на преподобната маченичка Евгенија, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија, вечерна богослужба и коледе-бадник за најмладите во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл (Недела пред Божик)