Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Лазарева Сабота)

632

На 20 април, 2019 година, на Лазарева Сабота, кога се празнува споменот на преподобниот Георгиј Исповедник и преподобниот Нил Сорски, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Лазарева Сабота)
Next articleПразникот Цветници во Соборната Црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам