Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Митарот и Фарисејот)

966

На 17 февруари, 2019 година, во Неделата на Митарот и Фарисејот, кога се празнува споменот на преподобниот Исидор Пелусит и светиот Николај Исповедник, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Митарот и Фарисејот)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела на Митарот и Фарисејот)