Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела на Митарот и Фарисејот)

920

На 9 февруари, 2020 година, во Неделата на Митарот и Фарисејот, кога се празнува споменот на преносот на моштите на светиот Јован Златоуст и споменот на преподобниот Петар Египетски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Митарот и Фарисејот)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Блудниот син)