Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Спасовден)

795

На 6 јуни, 2019 година, на празникот Вознесение Господово (Спасовден), во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Спасовден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Спасовден)