Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Втора Недела од Великиот пост)

1017

На 24 март, 2019 година, во Втората недела од Великиот пост, посветена на Светиот Григориј Палама, кога се празнува споменот на светиот Софрониј Ерусалимски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Втора Недела од Великиот пост)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора Недела од Великиот пост)