Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

967

На 15 мај, 2019 година, кога се празнува споменот на преносот на моштите на свети Атанасиј Велики, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleНедела на Мироносиците – Света Литургија Соборната црква во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј