Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Прочка)

699

На 10 март, 2019 година, во Сиропусната недела (Прочка), кога се празнува споменот на светиот Тарасиј, Архиепископ цариградски и преподобниот Пафнутиј, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Месопусна недела)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Прочка)