Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Сретение Господово)

1144

На 15 февруари, 2019 година, кога се празнува празникот Сретение Господово, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

   

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Сретение Господово)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Недела на Митарот и Фарисејот)