Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам

952

На 8 јуни, 2020 година, на втор ден Духовден, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше Света Божестена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук