Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Крстопоклона недела)

985

На 31 март, 2019 година, во Третата недела од Великиот пост (Крстопоклона), кога се празнува споменот на свети Кирил Ерусалимски, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Крстопоклона недела)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Крстопоклона недела)