Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Блудниот син)

780

На 16 февруари, 2020 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот Симеон Богопримец, светата пророчица Ана и светиот пророк Азариј, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела на Митарот и Фарисејот)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј (Недела на Блудниот син)