Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (26-та Недела по Педесетница)

659

На 15 декември, 2019 година, во 26-тата Недела по педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Авакум  и светата маченичка Миропија, во Соборната црква, раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литругија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (26-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (26-та Недела по Педесетница)