Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Собор на Свети Архангел Михаил)

872

На 21 ноември 2019 година, на празникот Собор на Свети Архангел Михаил и Сите Небесни Сили, во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (22 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Собор на Свети Архангел Михаил)