Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Петковден)

1051

На 28 Октомври, 2019 година, кога се празнува споменот на преподобната Параскева Епиватска, во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Петковден)
Next articleМолитвено одбележан споменот на преподобниот Прохор Пчински во неговиот манастир во Донибрук