Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (17-та Недела по Педесетница)

710

На 13 Октомври, 2019 година, во 17-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Григориј епископ Ерменски, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (16-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (17-та Недела по Педесетница)