Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела пред Божик)

836

На 6 Јануари, 2019 година, во Неделата пред Божик, на Предпразненството на Раѓањето Христово, кога се празнува и споменот на преподобната маченичка Евгенија, манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела пред Божик)
Next articleВечерна богослужба во предвечерието на празникот Раѓање Христово во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук