Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (3-та Недела по Педесетница)

1967

На 28 јуни, 2020 година, во 3-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Амос, преподобно-маченикот Дула и блажените Августин и Моника, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (3-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (3-та Недела по Педесетница)