Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1109

На 24 јуни, 2020 година, кога се празнува споменот на светите апостоли Вартоломеј и Варнава, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (3-та Недела по Педесетница)