Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1278

На 8 јуни, 2020 година, на втор ден Духовден, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше Света Божестена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам