Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Православието)

751

На 8 март 2020 година, во Првата недела од Великиот пост (Недела на Православието), кога се празнува споменот на првото и второто наоѓање на главата на Свети Јован Крстител, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Православието)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Православието)