Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Тодорова сабота)

779

На 7 март 2020 година, во првата сабота од Великиот пост – Тодорова, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Теодор Тирон, свештеномаченик Поликарп и преподобниот Дамјан, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Тодорова сабота)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј (Тодорова сабота)