Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (33-та Недела по Педесетница)

1081

На 2 Февруари, 2020 година, во 33-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Евтимиј Велики и светите маченици Енен, Пен и Нирен, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (33-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (33-та Недела по Педесетница)