Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на Свети Наум Охридски)

722

На 5 Јануари, 2020 година, во Неделата пред Раѓањето Христово, кога се празнува споменот на преподобниот Наум Охридски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Спомен на Свети Наум Охридски)
Next articleБадник и Божик во Соборната црква во Сиденхам