Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на светите Праотци)

933

На 29 декември, 2019 година, во 28-та Недела на Педесетница, неделата посветена на светите Праотци и кога се празнува споменот на светиот пророк Агеј и светиот Никола Хрисоверг, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleБожикно послание на надлежниот Архиереј Митрополитот г. Петар
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела на светите Праотци)