Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (26-та Недела по Педесетница)

625

На 15 декември, 2019 година, во 26-тата Недела по педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Авакум и светата маченичка Миропија, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литругија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (26-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот на Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на Св.вмч. Варвара)