Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (23-та Недела по Педесетница)

671

На 24 ноември, 2019 година, во 23-та Недела по Педесетница, кога се празнува светиот маченик Мина, Виктор и преподобниот Теодор Студит, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (23-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (23-та Недела по Педесетница)