Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

997

На 16 Ноември, 2019 година, во 22-та Сабота по Педесетница, кога го празнуваме споменот на обновувањето на храмот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец во Лида и преподобниот Илија Египетски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвети Тајни Крштение и Миропомазание во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (22 Недела по Педесетница)