Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (16-та Недела по Педесетница)

1056

На 6 Октомври, 2019 година, во 16-тата Недела по Педесетница, кога се празнува соборот на Македонските светители и Зачнувањето на Свети Јован Крстител, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (16-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (16-та Недела по Педесетница)