Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (3-та Недела по Педесетница)

774

На 7 јули, 2019 година, во 3-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на раѓањето на Светиот Претеча и Крстител Господов, Јован, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (3-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Црквата Свети Никола во Престон (3-та Недела по Педесетница)