Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора Недела по Педесетница)

823

На 30 Јуни, 2019 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Мануил, Савел и Исмаил, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Втора Недела по Педесетница)