Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спасовден)

718

На 6 јуни, 2019 година, на празникот Вознесение Господово (Спасовден), во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

  

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Спасовден)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Спасовден)