Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

657

На 25 мај, 2019 година, во четвртата сабота по Велигден, кога се празнува споменот на светиот Епифаниј Кипарски и светиот Герман Цариградски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се богослужеше Света Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Самарјанката)